Šeit lasiet informāciju par sporta tūrismu, sporta spēlēm u.c  Remoss organizētiem pasākumiem.


Sporta tūrisms

Par mums     |      Jaunumi     |      Fotogalerija     |     Forums     |     Kontakti

ATBALSTĪTĀJI

ATBALSTĪTĀJI

23.06.2013. ::  Līgo laivas LĪGO svētkos!
2013.gada 23.jūnijā norisinājās ūdenstūrisma pasākums biedrības "REMOSS" laivu brauciens, lai izmēģinātu jaunās laivas. Laivas biedrība iegādājās šī gada pavasarī projektā "Biedrības "REMOSS" materiāli tehniskās bāzes uzlabošana ūdenstūrisma popularizēšanai" (projekta Nr. 12-06-LL08-L413203- 000005) Projektu atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests, līdzfinansē Eiropas savienība.

Pirmais laivu brauciena maršruts izvēlēts, lai iepazīt Jelgavas apkārtni un ar nelielu kilometrāžu. Cenu pagastā, laivotāji pa Misu uzsāka ceļojumu, pārvarot nedaudzus šķēršļu - ūdenī sakritušos kokus. Pēc pāris stundu brauciena pie Ozolniekiem maršruts turpinājās pa Iecavas upi. Iecavas upe priecēja ar krastos ziedošām ūdensrozēm. Taču pēdējie kilometri veda pa plašo Lielupi, kur vairs nevarēja paslēpties no saules svelmes, toties varēja baudīt mierīgu laivošanu, vērot krastā sapulcējušos savvaļas zirgus, un jau notālēm raudzīties Jelgavas torņos. Mazs līkumiņš apkārt Mīlsetības saliņai un jau var vērot Jelgavas promenādi un jauno Mītavas tiltu no upes puses.

Tā nu šis nelielais izbrauciens noslēdzies un katram prātā ir idejas, kurp vajadzētu doties nākamajos braucienos.

Paldies trenerim Normundam Hofmanim
par neizsīkstošo enerģiju, realizējot arvien jaunas idejas!
12.07.2014. :: "Remoss" 5. Jelgavas novada Sporta svētkos Vilcē.
Vilcē 2014. gada 12. jūlijā aizvadīti 5. Jelgavas novada Sporta svētki, kas pulcēja ap 500 dalībnieku. Sporta svētku dalībnieki papildus citām aktivitātēm, tika iesaistīti biedrības Remoss organizētajās netradicionālajās sporta aktivitātēs - sporta tūrisms, alpīnisms, klinšu kāpšana. Komandas veica dažādas grūtības uzdevumus tūrisma elementu trasē, klinšu kāpšanas iemaņu apguvē uz kāpšanas sienas un sportiskās aktivitātes, kurās nepieciešams papildus drošības inventārs. Distances bija ierīkotas atbilstoši dalībnieku fiziskajai un tehniskajai sagatavotībai. Tika izmantots aprīkojums, kuru biedrība "Remoss" iegādājusies projekta "Sporta aktivitāšu organizēšanas inventāra un drošības ekipējuma iegāde biedrībai "REMOSS"" (projekts Nr.13-06-LL08-L413202-000013) ietvaros. Inventārs tika izmantots atbilstošs veicamajiem uzdevumiem, radot drošības un pārliecības sajūtu. Sporta tūrisma, alpīnisma, klinšu kāpšanas uzdevumi dalībniekos raisīja patiesu interesi.23.10.2015. :: Erasmus+ seminārs SomijāŠī gada 8.-12. septembrī Somijā notika seminārs Erasmus+ programmas ietvaros "Youth in action: Learning through SPORTS". Projektā piedalījās gandrīz 50 dalībnieku no 23 dažādām valstīm. No Latvijas projektā piedalījās divas dalībnieces, kā viena no tām biju arī es, Liene Vaitkeviča, pārstāvot biedrību Remoss.
Pirmās divas dienas tika pavadītas Kuortanes olimpiskajā sporta centrā. 8. septembrī notika dalībnieku ierašanās un iepazīšanās neformālā gaisotnē. Savukārt, otrajā dienā tikām iepazīstināti ar pasākuma programmu un mērķiem. Dienas pirmajā olimpiskā centra pārstāvji stāstīja par sporta politiku un organizāciju Somijā. Pēc pusdienām tikām sadalīti nelielās grupiņās, pārrunājām iepriekš dzirdēto, dalījāmies iespaidos. Gandrīz visiem dalībniekiem, arī man, šķita interesanta sporta finansēšanas shēma. Vairums līdzekļu sporta pasākumu un sportistu finansēšanai tiek iegūti nevis no nodokļiem, bet gan no pārdotajām nacionālās loterijas biļetēm. Otrās dienas turpinājumā bija iespēja iepazīties ar pārējo semināra dalībnieku pārstāvētajām organizācijām, kā arī piedalīties komandas saliedēšanas aktivitātēs. Jāatzīst, ka vairums aktivitāšu nebija redzētas iepriekš, līdz ar to bija interesanti, tomēr pilnīgi visi uzdevumi bija veicami pa vienam, pēc tam saskaitot komandas rezultātu. Tas, manuprāt, neatbilst komandu saliedēšanas aktivitāšu būtībai. Pēc vakariņām bija iespēja apmeklēt izvēles aktivitāti, izvēlējos pamēģināt frisbij-golfu, jo arī tas bija kaut kas jauns un neredzēts.
Trešajā semināra dienā visi dalībnieki sadalījās 4 grupās un devās apskatīt 4 dažādas skolas Somijas valsts projekta ietvaros: skola kustībā (Finnish school on move). Skolās parastajā mācību programma tiek papildināta ar dažādām aktivitātēm gan stundu laikā, gan starpbrīžos. Stundas vidū parasti tiek paņemts neliels pārtraukums, kad visiem jāpieceļas, jāizpilda daži vingrinājumi, bet pēc tam nodarbība turpinās. Divreiz dienā ir 15 minūtes gari starpbrīži, kad pilnīgi visiem skolēniem jāatrodas ārā un jāpiedalās kādā no aktivitātēm, piemēram, florbolā. Dažās no mācību telpām skolēni mācās, stāvot kājās, pie speciāli pielāgotiem galdiem. Guvuši daudz jaunu iespaidu, devāmies uz viesnīcu, kur par savas organizācijas darbību stāstīja somu NVO "Ice hearts" pārstāvis. Organizācija uzmeklē 6 gadus vecus bērnus (sadarbībā ar pirmsskolas izglītības iestādēm), kuri nāk no nelabvēlīgām vai ne tik labi situētām ģimenēm, piedāvā viņu vecākiem nodarbināt šos bērnus hokejā, un atbalsta viņus līdz 18 gadu vecumam. Pārrunājām arī, ko esam ieguvuši, piedaloties šajā seminārā.
Semināra ceturtajā dienā tikām iepazīstināti ar Erasmus+ projektu rakstīšanu un finansējuma sadali. Dalībnieki, kuri jau ir rakstījuši savus projektus, lai saņemtu Erasmus+ finansējumu, dalījās savā pieredzē. Daži no dalībniekiem jau devās mājās.
Semināra noslēdzošajā dienā atvadījāmies un prom devās visi, kas vēl bija tur.

Kopumā ieguvu daudz jaunu iespaidu un zināšanu par Somiju kā valsti. Tāpat arī par somu izglītības sistēmu un sporta organizācijām.